reede, 11. september 2015

Õuna-lehttaignaroosid

Praegusel õunahooajal on ju vaja aeg-ajalt mõned koogid küpsetada. Lisaks harjumuspäraseks saanud klassikutele proovin igal aastal ka midagi uut. Seekord siis nii :)


Pisikesed koogikesed, mille tegemine on kiire ja ärasöömine veel kiirem. Lihtsad, parajad ampsukad. Lastele väga meeldisid!

12 tk

400 g lehttaigent
4 suurt õuna
4 tl (demerara) suhkrut
1 tl jahvatatud kaneeli


Nagu piltidelt näha:
Sulatasin lehttaigna, lõikasin ribadeks, saades neid kokku kaksteist. Lõikasin õunad sektoriteks, eemaldasin südamikud ja viilutasin õunad imeõhukeselt.
Asetasin igale taignaribale õunaviile, koorega pool ülespoole. Nii, et taignariba alumine 1/3 tühjaks jääks. Raputasin peale suhkrut ja kaneeli, keerasin taignariba koos õuntega rulli (mitte väga tihkesse). Asetasin saadud rullikese muffinipanni pesasse.
Tegin nii kõikide ülejäänud taignaribadega.

Küpsetasin 200*C ahjus 15-20 minutit, kuniks taigen oli kuldpruun. Lasin vormis viis minutit jahtuda ja siis serveerisin.

Lehttaigna ostsin sellise, mis juba pakis on nelja õhukese plaadina. Seda enam rullima ei pidanud, lõikasin lihtsalt iga plaadi kolmeks, saades kaksteist riba. Kui kasutada teistsugust lehttaigent, tuleb see rullida omajagu õhukeseks ning lõigata kaksteist riba umbkaudsete mõõtudega 3x20 cm.

Õun tuleb lõigata nii nii nii õhukeseks, kui vähegi saab. Noaga täiesti tehtav, köögimandoliiniga ka. 

4 kommentaari:

 1. Millisel firmal on lehttaigen nelja õhukese plaadina?Poes valik väga suur ja ei tea ju,mis kujul taigen pakendis on

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ursula, tunnistan ausalt, et väga täpselt ei mäleta. Peaks olema Eesti Pagari sügavkülmutatud pärmi-lehttainas õhuke. Seda on natuke läbi paki külje pealt tunda ka ;)
   Ja kui ei satu õhukeste plaatidega lehttainas, siis pole ju ka hullu, peab lihtsalt veidi rullima! :)

   Kustuta
  2. Eesti Pagari tainas kindlasti pole,kasutangi seda tavaliselt,kui küpsetan midagi.Seal on kaks plaati.Ma sellepärast küsingi,et ei tea,kui õhukeseks rullida,proovisin kunagi teha,aga vist rullisin väga õhukeseks,ei olnud ilusad ja ei tea,kas suhkrut oli vähe,magusust polnud ja ei meeldinud.

   Kustuta
  3. Leidsin,ikka on teil õigus,Eesti Pagaril on ka selline toode,kus 4plaati sees.Käisin läbi kõik linna toidupoed ja ainult ühes müüdi sellist pakendit(mina nägin esimest korda,sest selles poes eriti ei käi)

   Kustuta