esmaspäev, 22. november 2010

Mõnus maapirnisupp

On vägagi kurb tõdeda, et ma pole juba kaks nädalat blogisse kirjutada jõudnud. Ei, see ei tähenda seda, et ma vahepeal midagi kokanud ei oleks. Olen ikka. Lihtsalt pole aega seda siia üles täheldada olnud. Ja kuna mulle ei meeldi postitusi väga tagantjärgi teha, jäävad nii mõnedki head road nüüd siia kirja panemata.
Aga üks mõnus suutäis, mida ma mainimata jätta ei saa, on maapirnisupp.  Ma ausalt ei olnud maapirni enne selle supi proovimist söönud. Just ka seepärast valisin lihtsa ja vähestest komponentidest koosneva supi- et ma ikka võimalikult palju maapirni maitset tunneks. Ja hää ta on :)

2 sl võid
1 sibul
0,75 kg maapirni
soola 
0,5 l vett
1 dl rõõska koort


Alustuseks koorisin ja hakkisin peeneks sibula ning maapirni. Mida väiksemad tükid, seda kiiremini supp valmis saab :) Seejärel praadisin köögiviljad või sees mõned minutid, kuni sibul oli klaasjas. Maitsestasin soolaga ning praadisin veel minuti.
Seejärel lisasin kuuma vee ning hautasin 15-20 minutit, kuni maapirn oli pehme. Edasi püreestasin supi, lasin uuesti keema, lisasin koore(vajadusel võib siin kohas veel soola lisada-maitse järgi), segasin läbi ja serveerisin. Mõnus :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar