reede, 2. mai 2014

Nõgesepesto

Kas umbrohi kasvab juba jõudsalt? Siis on õige aeg umbrohus peituvad vitamiinid sisse süüa! :) Ja kevadistes noortes taimedes- nõgeses, naadis, võililles, nurmenukus jne on vitamiine palju. Nõges ise sobib nii pirukasse, supiks, nii mõnekski magustoiduks kui ka pestoks. Hetkel juttu siin just viimasest, muud road peavad uut nõgeste suure(ma)ks kasvamist ootama :)


50 g noori nõgeselehti
50 g Valio Forte või parmesani juustu
25 g mandleid
0,5 küüslauguküünt
1 dl külmpressitud oliivõli
soola

Panin korjatud nõgeselehed kaussi, valasin peale keeva vee. Lasin mõned minutid seista (võtab kõrvetamise ära!)
Panin juustutükid, mandlid, kooritud küüslauguküüne, oliivõli ja näputäie soola köögikombaini pisikesse purustajasse, lisasin kurnatud ja kuivaks pigistatud nõgeselehed. Panin masina tööle ja lasin käia, kuniks segu oli ühtlane (siinkohal saab igaüks valida, kui tükilist või kreemjat pestot ta tahab).


Serveerin spagettidega. Aga säilitamiseks tasub panna puhtasse purki, valada sentimeeter oliivõli peale, purk kinni keerata ja külmkappi pista. Mõned nädalad ikka säilib (pole ise täpsemalt säilimist katsetanud, sest teen tavaliselt pestot kohe söömiseks sobiva portsu).

* Retsepti valmimist toetas Veski Mati oma uute pastatoodetega, aitäh!
Olles nüüd katsetanud nii mõndagi Veski Mati pastat, saan kokkuvõttes öelda, et nende pastade puhul meeldib mulle enim nende väiksem kuju. Ma lihtsalt olen selline, kellele liiga suurekujulised pastatükid ei meeldi :) Kvaliteedilt ei oska ma kah midagi väga paha öelda- turul on palju hullemaid eksemplare saada. :D

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar