pühapäev, 22. juuni 2014

Kama-keefiritarretis marjasalatiga

Ja ongi suvi taas käes... (tsipake nukralt aknale tibutavat vihma vaadates). Maasikad on valmis, söödava kuslapuu marjad vaat et pudisevad põõsalt juba alla. Ausalt öeldes lähevad meil värsked marjad kaubaks just niisama, otse peenralt või põõsast ja suhu. Pole vaja keerulisi retsepte ega tunde kokkamist. 
Samas, vahel tahaks ju midagi muudmoodi ka...

Allolev tarretis on mõnusalt koduse hõnguga, ehedat maitset täis. On ju kama klassikaline Eesti kuuma ilma söök. Veidi koduaia marju juurde ja mõnus maius ongi valmis. Kiire pealekauba, jõuab eesootavaks jaaniööks veel kenasti teha. 
Ja kui magustoit purkidesse pista, on seda hea ka lõkke juurde kaasa võtta. :) Siis saab pärast koormatäie liha ja salati söömist midagi magusat ampsata. :)


Kuuele kuni kaheksale

500 ml keefiri
200 ml 35%list rõõska koort
5 sl kamajahu
5 sl suhkrut (maitse järgi, eks :)
5 lehte želatiini

marjasalat:
maasikaid (oli ehk 300g)
söödava kuslapuu marju 
suur peotäis melissilehti
2 sl suhkrut


Panin želatiinilehed külma vette paisuma. Segasin keefiri kamajahu ja suhkruga. Vahustasin rõõsa koore. 
Pigistasin želatiinilehed kuivemaks, sulatasin nad tsipakeses kuumas vees. Valasin järk-järgult juurde keefiri-kamasegu, segasin ühtlaseks. Ning siis segasin juurde vahukoore. 
Jaotasin kreemi purkide vahel ära ja tõstsin nad külmkappi. Lasin kolm-neli tundi tarretuda.


Seejärel valmistasin marjasalati: lõikasin puhastatud maasikad väiksemateks tükkideks, panin kaussi. Segasin juurde kuslapuu marjad. Panin melissilehed uhmrisse, lisasin suhkru ja uhmerdasin, kuni meliss oli peen ja suhkruga segunenud. Valasin melissisuhkru marjadele, segasin hoolega läbi ning lasin toatemperatuuril seista, kuni tarretis oli tahenenud.

Serveerimiseks tõstsin marjasalati koos tekkinud siirupiga tarretistele. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar